SZC logo

Veszprémi Szakképzési Centrum

OM kód: 203066/004 | 8184 Balatonfűzfő, Gagarin u. 27.

Intézmény logo

Veszprémi SZC Öveges József Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. nov. 13.


Nagy János

  Szakmai látogatás Litéren

  Iskolánk végzős villanyszerelő diákjaival 2023. október végén szakmai látogatást tettünk az MVM Balance Zrt. litéri gázturbinás erőművénél, valamint a szintén Litéren található MAVIR Zrt. által üzemeltetett villamosenergia-elosztó alállomáson.

  Szakmai látogatás Litéren

  Iskolánk végzős villanyszerelő diákjaival 2023. október végén szakmai látogatást tettünk az MVM Balance Zrt. litéri gázturbinás erőművénél, valamint a szintén Litéren található MAVIR Zrt. által üzemeltetett villamosenergia-elosztó alállomáson.

  Diákjaink a látogatás első felében az erőmű feladatairól, működéséről, jövőbeni fejlesztésének lehetőségeiről hallhattak előadást, majd bejártuk az üzemi területet, ahol megismerték a gázturbina részeit, a villamosenergia előállításának rendszerét. Külön érdekesség volt a gázturbina működését biztosító kiegészítő rendszerek sokrétűsége. Megismerhették a legújabb fejlesztéseket az erőműnél, azok hatását az erőmű biztonságos üzemeltetésére.

  A látogatás második felében a MAVIR Zrt. alállomása „került terítékre”. Az alállomás két munkatársának kíséretében a kijelölt útvonalon bejártuk a területet, megismerve a telepített technológiai eszközöket, azok működését, természetesen éles állapotban, hiszen a rendszer feszültség alatt működött. Az alállomás közvetlen összeköttetésben áll a paksi atomerőművel, a betápláló hálózat feszültsége 400.000 Volt. „Feszülten” figyeltünk minden mozdulatunkra, hogy betarthassuk a kellő védő távolságot a különböző vezetékektől, szigetelőktől és az itt működő hálózati transzformátoroktól. Látogatásunk a központi vezérlőben ért véget, ahol a rendszer vezérlésével kapcsolatos rövid összefoglalót hallgattunk meg, megismerve a környező települések pillanatnyi villamosenergia igényét is.

  Tanulóink összefüggő képet kaptak a villamosenergia termeléséről és a megtermelt energia országos elosztói hálózatba történő betáplálásáról. Megismerkedtek egy korszerű, napjaink villamosenergia-ellátás biztonságát szavatoló erőművel, valamint az országos villamosenergia elosztó hálózat egyik szegmensével.

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Felnőttek Szakmai Képzése 2024

  Felnőttek Szakmai Képzése 2024

  A Veszprémi SZC Öveges József Technikum és Kollégiumban 2024. február-március hónapban, keresztféléves rendszerben induló képzéseink. 

  2024. febr. 29.


  Öveges Technikum

  Kiállítás az Öveges Technikumban

  Kiállítás az Öveges Technikumban

  Az Öveges Technikum aulájában tájképfestmény kiállítás nyílt, melyen kollégáink, Csempesz Gábor és Nemesszeghy Edvin alkotásai tekinthetők meg.

  2024. febr. 19.


  Öveges Technikum

  Kadétjaink a Kolostorok és Kertek Völgyében futottak

  Kadétjaink a Kolostorok és Kertek Völgyében futottak

  Második alkalommal vettek részt iskolánk kadétjai a CISM Day Run sporteseményen.

  2024. febr. 16.


  Fekéné Tóth Judit


  Partnereink

  SZC logo

  Veszprémi Szakképzési Centrum


  Veszprémi SZC Öveges József Technikum és Kollégium

  8184 Balatonfűzfő, Gagarin u. 27.

  Telefon: +36 70 641 3900

  E-mail: titkarsag@ovegestechnikum.hu

  OM azonosító: 203066/004


  2024Veszprémi SZC Öveges József Technikum és Kollégium